Przejdź do treści

Twój Jacht Roku / Nominacje / Jachty żaglowe / Maxus 22

Maxus 22

Długość
6,36 m
Marka / stocznia
Northman
Kategoria
Żaglowe

Głosuj na ten model

O modelu

Maxus 22 to model wycofany z produkcji, według stoczni najmniejszy polski jacht, którym odbył się samotny rejs dookoła świata. Występował w trzech wersjach: z mieczem sztychowym, z kilem balastowym i z mieczem.

Dane techniczne

StoczniaNorthman
Statuswycofany z produkcji
Długość całkowita7,23 m
Długość kadłuba6,36 m
Szerokość2,48 m
Zanurzenie0,30 / 1,25 m (miecz sztychowy) · 1,32 m (kil) · 0,30 / 1,45 m (miecz)
Wyporność1280 kg / 1460 kg / 1280 kg
Powierzchnia żagli23 / 26 / 24 m²
Wysokość masztu8,5 / 9 / 9 m
Silnik2,5–5 KM
Koje4+2
Kategoria CEC

Źródła

  1. Northman — Maxus 22, dane techniczne (dostęp 10.2026)

Maxus 22 — najważniejsze informacje

Maxus 22 to jacht żaglowy — stocznia: Northman. Wymiary: długość całkowita 7,23 m, szerokość 2,48 m, zanurzenie 0,30 / 1,25 m (miecz sztychowy) · 1,32 m (kil) · 0,30 / 1,45 m (miecz). Miejsca na pokładzie: koje 4+2. Silnik: 2,5–5 KM; powierzchnia żagli: 23 / 26 / 24 m².

Najczęstsze pytania o Maxus 22

Jaką długość ma model Maxus 22?

Długość całkowita: 7,23 m.

Jaką szerokość ma Maxus 22?

Szerokość: 2,48 m.

Jakie zanurzenie ma Maxus 22?

Zanurzenie: 0,30 / 1,25 m (miecz sztychowy) · 1,32 m (kil) · 0,30 / 1,45 m (miecz).

Ile osób zmieści się na pokładzie modelu Maxus 22?

Koje: 4+2.

Jaki silnik ma Maxus 22?

Silnik: 2,5–5 KM.

Jaka jest powierzchnia żagli modelu Maxus 22?

Powierzchnia żagli: 23 / 26 / 24 m².

Kto zbudował i zaprojektował model Maxus 22?

Stocznia: Northman.

Jaką kategorię projektową CE ma Maxus 22?

Kategoria CE: C.

Odpowiedzi pochodzą z tabeli danych technicznych powyżej — źródła są podane na tej stronie.

Podobne modele — porównanie

Modele z kategorii o długości najbliższej modelowi Maxus 22. Kliknij nazwę, żeby zobaczyć pełny profil.

ModelStoczniaDługośćZanurzenie
Maxus 22Northman7,23 m0,30 / 1,25 m (miecz sztychowy) · 1,32 m (kil) · 0,30 / 1,45 m (miecz)
Saturn 21Moto-Plast (Krosno)6,39 m0,29 m / 1,30–1,42 m (zależnie od wersji)
Phobos 19Dalpol Yacht6,30 m0,23 m / 1,20 m (miecz podniesiony / opuszczony)
Maxus 21Northman7,10 m0,30 / 1,25 m (miecz) · 0,30 / 1,45 m (kil)
Omega—6,15–6,25 m0,16 m / 0,96 m (miecz opuszczony)
Scandinavia 650 CScandinavia Yacht6,48 m0,23–1,40 m